شركت تعاونی جوان انديشان پوياي قومس

شرکت تعاونی جوان اندیشان پویای قومس

ایده محوری: اسکنر اتوماتیک کتاب و اسناد

مدیرعامل: ناصر محمودی

زمینه­های فعالیت: مکاترونیک، ICT- IT، هوش مصنوعی و پردازش تصویر، طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی

معرفی شرکت و محصولات:

شرکت دانش بنیان جوان اندیشان پویای قومس با نام تجاری جاپکو (JAPCo) در سال 1388 به ثبت رسيد. اين شرکت فعاليت های خود را با هدف ارائه محصولات مورد نیاز کشور با بهره گیری از تکنولوژی بومی جهت خدمت رسانی به شرکت ها، مؤسسات علمی و پژوهشی و دانشگاه ها و سازمانهای اجرائی کشور آغاز نمود.

شركت در سال 1391 به عنوان شرکت تعاونی دانش بنیان برتر استانی و درسال 1392 به عنوان برترین تعاونی استانی شناخته شد و مدیر عامل جاپکو حائز عنوان "جوان کارآفرین" در بخش "جوان و کارآفرینی" جشنواره حضرت علی اکبر (ع) از سوی وزیر تعاون، کار و  رفاه اجتماعی گردید. همچنین شرکت دانش بنیان جاپکو بعنوان نخبه ارزیابی علمی اختراعات بنیاد ملی نخبگان در سال 1388 برگزیده شده است.

عمده هدف شرکت تجاری سازی اختراعات و ابتکارات متخصصین آن و دستیابی به فناوری به عنوان یک محصول صنعتی و تولید کالاهایی است که حاصل  استراتژی های "نوآوری و طراحی تا تولید محصول از طریق فعالیتهای تحقیق تا تولید"، "توسعه فناوری"، " مهندسی معکوس کالاهای خارجی مورد تحریم و یا دارای قیمت بسیار بالا "، "انتخاب، انتقال و بو‌می‌ کردن فناوری" است.

نیروی انسانی كارآمد، پشتوانه اصلی شركت مهندسی جاپکو در دستیابی به فناوری های پیشرفته  (Hi- Tech)  می باشد. با توجه به اهمیت این موضوع جاپکو توانسته است با جذب نیروهای خلاق و ممتاز از نخبگان و برگزیدگان پژوهشی و همچنین جذب متخصصان با سابقه ، مجموعه ای از تجربه و تخصص پویا و كارآمد را در این شركت به وجود آورده و برتری علمی و فنی خود را حفظ نماید. این امر توان بالایی در زمینه طراحی و ساخت پروژه های به روز علمی و صنعتی كه نیاز به دانش و تكنولوژی پیشرفته دارد، در شركت ایجاد كرده است.

-         طراحی و ساخت انواع اسکنرهای مخصوص مجلدات ( کتاب، روزنامه و...) و اسناد

-         طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزارهای آرشیو دیجیتال ( data base- جستجو - بهبود کیفیت تصاویر- کاهش حجم ذخیره سازی بدون افت کیفیت تصاویر)

-         طراحی و پیاده سازی کتابخانه های دیجیتال (تحت شیکه یا وب)

-         طراحی سامانه های تلفن همراه

-         خدمات اسکن و آرشیو دیجیتال طبق استانداردهای روز دنیا

-         طراحی و پیاده سازی سامانه های اتوماسیون اداری

سایر توانمندی در زمینه های کاری شرکت:

شرکت دانش بنیان جاپکو برای اثبات توانائی های خود در بخش خدمات طراحی و مهندسی موفق به دريافت گواهینامه های تائیدیه علمی و تجاری سازی طرح از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران- وزارت علوم و تحقیقات و فناوری  (بعنوان تنها تاییدیه علمی، فنی و نوآوری مورد قبول نهادهای ذیصلاح داخل و و خارج کشور)، شورای راهبردی ثبت نوآوری های علمی، فنی و هنری دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری ، همچنین گواهينامه تاسيس و پروانه بهره برداری از واحد فنی و مهندسی خود در زمينه تخصصی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی از وزارت صنايع و معادن کشور گردیده است.

آدرس سایت: www.jap-co.ir

پست الکترونیک: japco5668@gmail.com

تلفکس: 33341740-023

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved