شرکت مهندسی پویا فناوران انرژی (مپفا)

شرکت مهندسی پویا فناوران انرژی (مپفا)

مدیرعامل: مصطفی شاطری

ایده محوری: طراحی نرم افزار جامع مدیریت، ممیزی و بهینه سازی مصرف انرژی

زمینه­های فعالیت: این شرکت با رویکردی نوین و داشتن توان، دانش روز و با همکاری تیم‌های تخصصی از کارشناسان و اساتید برجسته دانشگاه توانایی خود را جهت همکاری و اجرای پروژه‌های مشروح ذیل اعلام می‌دارد:

توانمندی‌ها در زمینه خدمات

1.       مشاوره و استقرار سیستم های مدیریت انرژی بر مبنای ISO 50001

2.       مشاوره، ممیزی و بهینه سازی انرژی در ساختمان، صنعت و فرایندهای صنعتی

3.       آنالیز و مدل‌سازی مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی آن بر جامعه

4.       فروش دانش فنی حاصل از پروژه‌های پژوهشی کاربردی

توانمندی‌ها در زمینه تولید و اجرا

1.       طراحی و ساخت انواع آب شیرین کن خورشیدی

2.       ساخت و تولید انواع لوله گردبادی (Vortex Tube) با کاربردهای متفاوت

3.       ساخت و تولید تجهیزات بازیافت حرارت اتلافی به صورت توان الکتریکی به عنوان فناوری‌های سبز جایگزین

معرفی شرکت و محصولات:

از ابتدای زندگی اجتماعی انسان، انرژی و دسترسی به آن از مهمترین مسائل مورد نیاز جوامع و عامل شکوفایی و توسعه آنها بوده است اما با این حال استفاده غیر کارا از انرژی و تاثیرات مخرب زیست محیطی آن، دو پیامد حاصل از ذخیره، حمل و نقل و استفاده از منابع متداول انرژی می‌باشند. با توجه به پایان‌پذیر بودن سوختهای فسیلی، از طرف دیگر نیاز روزافزون انسان و جوامع صنعتی به منابع انرژی توجه بشر به انرژی‌های فناناپذیر جلب گردیده است که خود به دو جنبه انرژی های نو و بهبود کارایی در مصرف انرژی تقسیم‌بندی می‌شود.‌

در سالهای اولیه پس از پایان جنگ جهانی دوم، صنعتی شدن جوامع و توسعه تجارت باعث افزایش روزافزون نیاز به انرژی گردید. در آن سالها توجه چندانی به تاثیر استفاده از منابع انرژی بر روی محیط زیست صورت نمی‌گرفت. اما در اواخر دهه 1980 بحث محیط زیست و تغییرات آب و هوایی زمین مورد توجه و نگرانی بسیاری از محققان قرار گرفت.

علیرغم توجه بسیار زیاد جوامع توسعه یافته به بحث انرژی و توسعه پایدار (شامل سه مفهوم توسعه اجتماعی، توسعه اقتصادی به همراه توسعه زیست محیطی) این امر در کشور ما مورد توجه چندانی قرار نگرفته است. ارزان بودن انرژی در کشور، عدم آموزش صحیح همچنین عدم اطلاع کافی جوامع علمی از اهمیت این موضوع، همگی عامل غفلت از این امر خطیر بوده‌اند. به همین علت با شروع پدیده صنعتی شدن در سالهای اخیر، تاثیرات سوء در روابط اجتماعی، فرهنگی، افزایش چشم گیر هزینه ها، همچنین خطرات زیست محیطی افزایش محسوسی داشته است.

در همین راستا شرکت مهندسی پویا فناوران انرژی قومس (مپفا) با رویکردی نوین و با داشتن کادری مجرب و متخصص با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی (1390) فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرده است

آدرس سایت شرکت: www.mappha.com

پست الکترونیک: info@mappha.ir & pfe.eng.co@gmail.com

آدرس شرکت: سمنان- میدان استاندارد- بلوار جوان- پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان- مرکز فناوری شهید دکتر شهریاری- شرکت مهندسی پویا فناوران انرژی (مپفا)

شماره تماس: 33605050-023

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved