هسته فناور بالابان

هسته فناور بالابان

ایده محوری: ساخت روبات پرنده چند منظوره

مدیرعامل/مسئول: مصطفی خادمیان

زمینه­های فعالیت:

1.       ساخت روبات پرنده چند منظوره

2.       هدایت روبات پرنده چند منظوره

3.       خدمات پس از فروش روبات پرنده چند منظوره

4.       آموزش های وابسته

معرفی شرکت و محصولات:

واحد فناور بالابان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در مرحله پیش رشد از شهریور ماه 1392 با هدف ساخت هدایت و خدمات پس از فروش روبات پرنده چند منظوره با دامنه مخاطب گسترده ازغشر دولتی تا خصوصی گردید.

روبات پرنده چند منظوره با 8 موتور براشلس عمودی در 4 داکت و 2 موتور براشلس افقی، پایدارکننده الکترومکانیکی و GPS برای اهداف مختلفی کارایی دارد. با توجه به هزینه های استفاده از بالگرد، هواپیما و محدودیت های ذاتی این دو وسیله پرنده نظیر نیاز به باند و یا سرعت کروز پایین بری بوده و نقاط ضعف این دو وسیله مانند حساسیت سطح بال و بدنه در هواپیما و ضعف از جانب پره انتهایی بالگرد و لرزش های روتور را ندارد، روبات طراحی شده با قابلیت نشست و برخاست عمودی و سیر افقی با سرعت بالا میتواند در هنگام باد هم به پرواز پایدار و ایمن نیز درآید و به دلیل الکتریکی بودن موتور ها اطمینان در پرواز و پایداری دارد.

از موارد کاربرد می توان به اختصار به جستجو و اجرای عملیات امداد و نجات در اقلیم های مختلف و شرایط گوناگون جوی؛ تصویر برداری هوایی جهت کنترل، گشت زنی وحراست فیزیکی مناطق؛ تصویر برداری هنری هوایی به دلیل عدم لرزش تصویر و نبود صدای مزاحم که در هلی کم موجود است؛ بررسی و انجام تحقیقات هواشناسی، برآورد خسارت بلایای طبیعی، نظارت بر ترافیک راه ها.

آدرس سایت: balaban.vcp.ir

پست الکترونیک: khademian7449@yahoo.com

تلفن: 09392327449

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved