شرکت توسعه فناوری های سبز بهساز

شرکت توسعه فناوری های سبز بهساز

زمینه فعالیت: ساخت محصولات نوین در حوزه مصرف بهینه انرژی و انرژی ها نو

مدیرعامل: مهدی خیرالدین

معرفی شرکت و محصولات:

شرکت توسعه فناوری های سبز بهساز با در اختیار داشتن کادری متخصص و مجرب فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ در زمینه بهینه سازی تجهیزات مصرف کننده انرژی و انرژی های نو آغاز نمود. این شرکت با تشویق خلاق و پویایی و با جذب نیروهای با انگیزه سعی بر ایجاد فضایی اثربخش برای پرورش ایده های با ارزش و توسعه آنها تا محصول نهایی نموده است. یکی از شاخه های مورد توجه شرکت، تجهیزات سرمایش با مصرف عمومی بوده که در این راستا دو پروژه در دست اقدام قرار گرفت: سیستم سرمایش دو مرحله ای بهساز و کلکتور خورشیدی افتو.

افتخار شرکت بهساز دستیابی به فرآیندی نوین در سیستم های سرمایش تبخیری می باشد که راندمان این محصول را به طور قابل ملاحضه ای افزایش می دهد. این دستاورد با نام «کولر دو مرحله ای بهساز» در سال ۱۳۸۸ به ثبت رسید. تست های استاندارد مختلفی که بر روی محصول انجام پذیرفته نشان دهنده ۵۰% سرمایش بیشتر در توان مصرفی مشابه محصولات دیگر می باشد. این در حالی است که تکنولوژی موجود در کشور پاسخگوی تولید این محصول می باشد. سادگی، قیمت تمام شده معقول و طراحی کاربردی از مزیت های دیگر کولر بهساز می باشد. این محصول در حال توسعه نهایی جهت ورود به بازار برای مصرف داخل و صادرات محصول به کشورهای همجوار می باشد.

از دیگر دستاورد­های شرکت، توسعه کلکتورهای متمرکز کننده خورشیدی برای کاربرد در سیستم های سرمایش خورشیدی می باشد.

به خود می بالیم که ایده های نوآورانه شرکت بهساز با نرخ بالایی تبدیل به محصول نهایی گردیده و آماده ورود به بازار می باشد.

معرفی محصول:

سیستم سرمایش دو مرحله ای بهساز یا به اختصار کولر بهساز حاصل اختراع فرآیند سرمایش دو مرحله ای است که نتیجه ۳ سال تلاش تیم تحقیقاتی شرکت بهساز می باشد. این فرآیند با هدف افزایش راندمان سرمایی کولرهای آبی ابداع گردید و در ابتدا در نمونه آزمایشی آن ساخته و مورد آزمون های متعدد قرار گرفته و سپس نمونه های نیمه صنعتی آن در ابعاد مختلف طراحی و ساخته شده و تحت شرایط استاندارد تست گردید. همچنین دانش فنی این محصول بطور کامل تدوین گردید.کولر بهساز در توان مصرفی برابر با کولرهای آبی، قابلیت ارائه ۵۰ درصد سرمایش بیشتر را داراست. در تست های انجام شده در سازمان ملی استاندارد ایران کولر بهساز توانسته بیش از ۱۷ درجه خنکی و رده انرژی A را کسب نماید. این به معنای ارائه خنکی مطلوب و ایجاد شرایط آسایش انسان در فصول گرم با توان مصرفی مناسب است.

"کولر بهساز، یک کولر آبی بهبود یافته نیست. کولر بهساز محصولی جدید با فرآیند سرمایش متفاوت است."

سایر توانمندی: طراحی سیستم های خورشیدی، تولید هواساز و اتاق تست سیستم های تهویه مطبوع، جذب ایده و سرمایه گذاری در  زمینه انرژی

آدرس شرکت: سمنان- میدان استاندارد- بلوار جوان- پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

پست الکترونیک: mahdi.khd@gmail.com

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved