شرکت پردیس نگین سمنان

شرکت پردیس نگین سمنان

ایده محوری:  افزودنی­ های پیشرفته گچ، گچ آلفا و صنعتی

مدیر عامل: دکتر ابراهیم نجفی کانی

محصولات: 1- افزودنی های گچ، 2- افزودنی های سیمان، 3- محصولات بر پایه گچ آلفا، 4- محصولات جانبی، 5- مواد معدنی، 6- گچ ساختمانی و 7- پودر بتونه نقاشی

معرفی شرکت و محصولات:

شرکت پردیس نگین سمنان در سال 1390 به شماره ثبت 6368 و به صورت سهامی خاص به ثبت رسیده است. در ابتدا در سال 90 به مدت یک سال در مرحله پیش رشد در مرکز رشد دانشگاه سمنان پذیرش شد و سپس وارد مرحله رشد گردید. در حال حاضر نیز سال دوم از قرارداد استقرار در مرحله رشد را پشت سر می گذارد.

هدف از تاسیس این شرکت انجام امور تخصصی در زمینه صنایع و محصولات گچی بوده است و در حال حاضر علاوه بر تدوین دانش فنی تولید محصولات خاص گچی نظیر گچ پزشکی و دنداپزشکی، فعالیت های گسترده ای را در زمینه های تولید و ارائه انواع افزودنی های خاص برای تولید محصولات ویژه گچی انجام می دهد.

در کشور ما عليرغم سابقه چندین ساله در توليد گچ های ساختمانی، بايستي اذعان کرد که مجموعه صنعت گچ کشور از نظر تنوع محصولات توليدي از وضعيت مطلوبي برخوردار نمي باشد. اين در حالي است که امروزه شاهد توليد و مصرف دامنه وسيعي از انواع چسباننده هاي معدني گچی با مشخصات و خواص کاربردي متفاوت مي باشيم. ضرورت دستيابي به گچ های خاص که از خواص مهندسي و عملکرد برتري برخوردار باشند، باعث شده در دهه هاي اخير تحقيقات گسترده اي در کشورهاي مختلف بعمل آيد. امروزه نیاز جوامع بشری به این محصولات خاص گچی و پر کردن خلا موجود (در کشور) بيش از پيش محسوس مي باشد.

از طرفي در كشورمان معادن گچ فراوان با عیار خلوص بسیار مناسب بخصوص در منطقه استان سمنان وجود دارد که عمدتا در توليد گچ ساختمانی مصرف مي شود. اين در حالي است که تحقيقات ما نشان مي دهد، اين ماده معدنی نسبتا کم ارزش را ميتوان به راحتي به يک محصول صنعتي ويژه (گچ دندانپزشکی و شکسته بندی نوع آلفا) با ارزش افزوده بالاتر تبديل نمود. اين محصول گچی بدليل ويژگي هاي خاصش در مقايسه با گچ های معمولی از برتري هاي فني مهمي برخوردار ميباشد. در شرکت پردیس نگین تصمیم بر آن شد تا بر پایه تحقیق و پژوهش های صورت گرفته، تکنولوژی تولید صنعتی گچ دندانپزشکی و شکسته بندی نوع آلفا بومی سازی و پیاده سازی گردد.

گچ نوع آلفا برای کاربردهای عمومی و تخصصی در صنعت دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول با دارا بودن خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب در مواردی از قبیل تولید قالب و مدل دندان، تولید آرتیگلاتور و مفل دندان، قالبگیری قالب های آلژینات و تولید سیلندرهای مورد استفاده در پروتزهای ثابت و روکش دندان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در حال حاضر این محصول در کشورهایی از جمله آلمان، سوئیس، ایتالیا، هلند، انگلستان، هند، فرانسه و ترکیه تولید شده و به ایران وارد می گردد.

بازار هدف این محصول، مصرف در صنعت دندانپزشکی برای ساخت انواع قالب و مدل دندان می باشد که هم مصرف کننده خصوصی و هم مصرف کننده دولتی دارد. مصارف شکسته بندی نیز سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص می دهند. مصرف کننده های دولتی شامل دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و مراکز و بیمارستانهای دندانپزشکی می باشند. مصرف کننده خصوصی این محصول مجموعه صنف دندانسازهای تجربی و دندانپزشک ها را در بر می گیرد.

سایر توانمندی و زمینه های کاری شرکت

ü      مشاوره در زمینه های انرژی و فرایند در صنایع گچ، سیمان و صنایع شیمیایی معدنی

ü      ممیزی و بهینه سازی انرژی

ü      پیاده سازی استاندارد انرژی ISO 50001

آدرس سایت: www.pardisnegin.com

پست الکترونیک: pardis.negin.co@gmail.com

آدرس شرکت: سمنان- میدان استاندارد- بلوار جوان- پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان- مرکز فناوری شهید دکتر شهریاری

تلفکس: 33605026-023

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved