هسته فناور ساتبان

هسته فناور ساتبان

زمینه فعالیت: فناوری اطلاعات- ساخت سامانه سایت و اپلیکیشن

ایده محوری: سامانه اورژانس تولید و بهینه سازی انرژی های نوین ایران

مسؤل هسته فناور: سپیده صنعتگران

معرفی هسته فناور و محصولات:

ایجاد سامانه منسجم تولید و بالا بردن خدمات کیفی در انرژی های تجدید پذیر

ماهیت ایده ارائه خدمات می باشد و اهداف آن به شرح ذیل است:

در ابتدا مانیتورینگ تولید انرژی های نوین می باشد و در ادامه با ضریب مقایسه ای و استاندارد های موجود، سطح بهره وری را با کمترین هزینه به روش های مهندسی سازه بالابرده و همچنین جهت ساماندهی مجریان و متخصصین نیروگاه های فوق اولین پایگاه را به کاربران معرفی نموده تا ضمن استفاده از بهترین کیفیت و ارتقاء آن ، ارزان ترین وسریع ترین خدمات را در یافت نمایند.همچنین دیگر فعالان درارائه خدمات و کالا را به متقاضیان معرفی می نماید و به این روش سطح اشتغال ایجاد شده قابل ممیزی و ارتقاء کیفی خواهد بود.

ثبت مشخصات کلیه تولید کنندگان برق خانگی با ارائه دهندگان خدمات ایجاد امکانات جانبی برای اعضای سامانه ارائه بیمه نامه ها و گارانتی های قابل استناد مقایسه میزان تولید و درآمد در لحظه از ویژگی های این محصول می باشد.

در مورد نصب و راه اندازی و ایجاد راندمان و همچنین روش های بالا بردن راندمان تحقیقات کاملی انجام پذیرفته همچنین در خصوص نوع بیمه نامه ها و گارانتی و کلیه مسائل تخصصی سامانه ای مربوط نیز تحقیق شده است.

تولید این محصول وخدمات مورد نظر تا کنون نمونه ای نداشته و این محصول جهت تولید و استفاده انبوه در نظر گرفته شده است.

علت انتخاب این ایده: هم راستا شدن با اهداف دولت در مدیریت سبز و تولید انرژی های تجدیدپذیر و بالا بردن راندمان و ارائه بهترین دستاورد ها در این زمینه و تغییر فرایند تکراری نصب واجرا به روش فناورانه تر و در جریان بودن لحظه ای از آسیب های احتمالی که تا کنون به آن پرداخته نشده است.

با توجه به شلختگی نصب سامانه های تولید برق خورشیدی در سطح کشور طراحی این سامانه در مرحله اول تا قبل از مرحله رشد و رسیدن به اهداف سامانه که ثبت اطلاعات می باشد فرصت شغلی زیادی به وجود نخواهد اورد و پیش بینی می گردد در این مدت برای 10 نفر ایجاد کار گردد.اما پس از جذب نمایندگی های  فعال در سراسر کشور برای بیش از 400 نفر شغل مستقیم و طولانی مدت وبرای بیش از 2000 نفر ساماندهی مشاغل به وجود می آید که شامل مجریان نیروگاه های خورشیدی می باشند.

پس از  اتمام محصول ایده به صورت اپلیکیشن وسایت در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.جهت ارائه خدمات لازم است هر مشترک تراکنش انجام دهد.بابت هر تراکنش از حساب شخصی مبلغی به عنوان کارمزد کسر خواهد شد (که این موضوع در حال مذاکره با مخابرات می باشد).

ایجاد تراکنش های افراد در طول روز و همچنین استفاده افراد از خدمات مازاد در سامانه سرمایه را نیز باز خواهد گرداند.

با توجه به رشد قابل تاسیس و احداث افراد به نیروگاه های خانگی قاعدتا درخواست خدمات مورد نیاز نیز بالاتر خواهد رفت. بدین جهت این سامانه به تعداد تمام افراد تولید کننده و سرمایه گذاران کوچک و بزرگ وتولید کنندگان خانگی می تواند مورد استفاده قرارگیرد.

برای شناسایی و نهایی نمودن ایده این گروه در نظر دارد با تبلیغات گسترده در سطح شهرستان و استان از منابع حمایتی موجود مانند حمایت پارک علم و فناوری و  ارگان ها وسازمان ها از قبیل شهرداری و مراکز آموزشی این طرح را به عموم بشناساند.

جهت شناخت بازار جمع آوری اطلاعات نیروگاه های نصب شده در سطح کشور و جمع آوری اطلاعات شرکت ها و نیروهای متخصص و فعال در این حوزه به ما کمک می کند که سطح بازار خودرا بررسی نماییم. همچنین کسب اطلاعات پایه برای مجوز های صادر شده از وزارت نیرو نیز در برنامه کاری این واحد می باشد.

پست الکترونیک: sepidehsanatgaran@gmail.com

تلفن: 09120206858 و 09120206252

.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved