ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1009658
 بازدید امروز : 3857
 کل بازدید : 3793507
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.1562
اخبار > برگزاری دهمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاهها و رؤسای پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     برگزاری دهمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاهها و رؤسای پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، دهمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاهها و رؤسای پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور در سالن شهید پازوکی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد .
در ابتدای این نشست رئیس دانشگاه سمنان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، به فعالیتهای پژوهشی و کسب افتخارات متعدد دانشگاه سمنان اشاره کرد و گفت: استان سمنان دارای بیش از 70 هزار دانشجو است که 10 درصد جمعیت استان را به خود اختصاص می دهند؛ این استان دارای 51 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی است.
دکتر نصیری با بیان اینکه تنها دانشکده کویر شناسی کشور در دانشگاه سمنان فعال است و این دانشگاه جزء معدود دانشگاه های کشور است که دارای دانشکده گردشگری است، اظهار داشت: وجود پارک علم و فناوری در دانشگاه سمنان یکی دیگر از مزیتهای این دانشگاه محسوب می شود که در هدایت ایده ها و طرح های فناورانه و تولیدات دانش بنیان بسیار مؤثر است .

دکتر نصیری با بیان اینکه دانشگاه سمنان به دنبال تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت است، تصریح کرد: به همین منظور این دانشگاه اقدام به تشکیل اتاق  حل مساله در قلب صنعت کرد که خوشبختانه میزان قراردادهای دانشگاه سمنان در شش ماهه نخست امسال از کل سال گذشته بیشتر بوده است .

وی به چشم انداز دانشگاه سمنان در افق 1404 هم اشاره کرد و گفت: بین المللی شدن، کارآفرینی، توسعه مهارت آموزی، تأثیر گذاری در صنعت و جامعه و رویکرد مدیریت سبز از جمله چشم اندازهای دانشگاه سمنان است .
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان هم یکی سخنرانان این نشست بود و گفت: پارکها و مراکز رشد فرصتی را برای تمام اقشار جامعه فراهم می کنند که ایده های خود را پرورش و به تکامل برسانند .

دکتر علی حقیقی اصل با بیان اینکه 44 پارک علم و فناوری در کشور فعال است افزود: پارکهای علم و فناوری در ایجاد اشتغال و تولید محصولات دانش بنیان بسیار مؤثر هستند .

وی افزایش کمی و کیفی شرکتهای  فناور نوپا در مراکز رشد، افزایش حمایت هدفمند مادی و معنوی از فناوران و شرکتهای دانش بنیان، افزایش فروش محصولات و خدمات و افزایش میزان صادرات از اهدافی است که در پارکهای علم و فناوری دنبال می شود.

یاد آور می شود؛ این نشست با حضور معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و رؤسای پارک‌های علم و فناوری منطقه 9 کشور شامل استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد .
       

 

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨ ساعت :١٣:٥٢     تعداد نمایش:333    کد خبر:٩٥٧


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved