ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 931797
 بازدید امروز : 409
 کل بازدید : 3557076
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.1876
اخبار > «همزن تيغه پيچشي فرآيندهاي اختلاط دوفازي گاز- مايع» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «همزن تيغه پيچشي فرآيندهاي اختلاط دوفازي گاز- مايع» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، «همزن تيغه پيچشي فرآيندهاي اختلاط دوفازي گاز- مايع» توسط محقق دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع توسط آقای دكتر امیر حیدری عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 96928 به ثبت رسید.

دکتر حیدری در توضیح این اختراع گفت: با توجه به اینکه تعداد زيادي از واكنش‌هاي موجود در صنايع شيميايي مانند فرآيندهاي اكسيداسيون، هيدروژناسيون و بيولوژيكي در محيط‌هاي دو فازي گاز- مايع انجام مي‌شوند و مشكل اساسي که در مخازن ‌همزن‌دار گاز- مايع در پخش شوندگي و توزيع مناسب فاز گاز درون مخزن می باشد؛ و عدم توزيع مناسب فاز گاز باعث كاهش بهره‌وري فرآيند و افزايش هزينه‌هاي توليد و كاهش كيفيت محصول نهايي خواهد شد. در اين اختراع، شكل بهينه با اصلاح ساختار هندسي همزن حاصل گرديده به طوري كه عمل اختلاط فاز گاز با كيفيت مناسبي در مخزن همزن‌دار گاز- مايع انجام مي‌شود.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨ ساعت :١١:٣٨     تعداد نمایش:155    کد خبر:٩٥٢


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved