ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 874664
 بازدید امروز : 819
 کل بازدید : 3310936
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.1094
اخبار > مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در نیمه دوم سال 1397


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در نیمه دوم سال 1397

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، دکتر امین نیکوبین، مدیر مرکز رشد فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اعلام نمود: در سال جاری در فصل پاییز و زمستان 27 واحد فناور پس از دفاع از ایده محوری خود در جلسات کمیته پذیرش و ارزیابی مرکز رشد فناوری موفق شدند در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان فعالیت خود را در حوزه ایده محوری و تولید محصول دانش بنیان شروع و توسعه دهند.

دکتر نیکوبین در ادامه گفت: از مجموع 27 واحدهای فناور مذکور، 11 واحد فناور در مقطع پیش رشد، 3 واحد فناور در مقطع رشد، 3 واحد فناور در مقطع پیش رشد به عنوان تیم فناور دانشگاهی و 3 واحد فناور در کانون شکوفایی و خلاقیت پذیرش شدند و 7 واحد فناور موفق شدند از دوره پیش رشد به دوره رشد ارتقا یابند. واحدهای فناور پذیرش و ارتقاء یافته در حوزه های برق و الکترونیک، فناوري اطلاعات، هنر، دامپزشکی، کشاورزی، علوم انسانی، مکاترونیک و مکانیک می باشند.

وی افزود: فرآیند جذب تیم‌های نوپا به این صورت است كه ابتدا، فناوران و صاحبان ایده به مرکز رشد مراجعه نموده و فرم های لازم را تکمیل می نمایند و پس از بررسی طرح‌ها، ایده‌ها و سطح تیم‌های متقاضی، از آن‌ها برای حضور در جلسه معارفه که به‌منظور شناخت بیشتر است دعوت به‌عمل می‌آید. هدف از برگزاری این جلسات این است که افراد متقاضی عضویت در این مرکز با شرایط و خدمات مرکز رشد و پارک علم و فناوری آشنا شده و با علم به این موضوع، تصمیم نهایی خود را برای حضور در این مراکز بگیرند. مرکز رشد در مرحله پیش رشد که مدت آن 6 ماه است به واحدهای فناور فرصت می‌دهد که شرکت خود را ثبت کنند و شاخص‌های لازم را به‌دست بیاورند، بعد از این مرحله، شرکت برای ورود به دوره رشد آماده می‌شود.

 در ادامه ایشان خاطرنشان کرد: از جمله اهداف مركز رشد بستر سازي جهت تجاري كردن دستاوردهاي تحقيقاتي، ايجاد زمينه كارآفريني و حمايت از نوآوري و خلاقيت نيروهاي محقق جوان، ايجاد فضاي لازم جهت گسترش و رشد واحدهاي كوچك و متوسط دانش مدار و فناور فعال در زمينه هاي فناوري، بستر سازي جهت ايجاد فرصتهاي شغلي مناسب، جهت جذب كارآفرينان و دانش آموختگان دانشگاهي در زمينه هاي فناوري، توليد و توسعه محصولات و فرآيندهاي فناوري قابل عرضه به بازار می باشد. لذا صاحبان ایده جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرسwww.sustp.ir  مراجعه نمایند.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧ ساعت :١٤:٣٢     تعداد نمایش:255    کد خبر:٩٠٩


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved