ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 830579
 بازدید امروز : 562
 کل بازدید : 3177639
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.0938
اخبار > ثبت اختراع محققین دانشکده مهندسی مواد و صنایع با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     ثبت اختراع محققین دانشکده مهندسی مواد و صنایع با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

«كاتاليزور دوفلزي نيكل-كبالت اصلاح شده برپايه كربن مزومتخلخل به عنوان نانوكاتاليست فعال در فرايند ريفرمينگ بخار اتانول براي توليد هيدروژن» توسط محققین دانشکده مهندسی مواد و صنایع دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: «كاتاليزور دوفلزي نيكل-كبالت اصلاح شده برپايه كربن مزومتخلخل به عنوان نانوكاتاليست فعال در فرايند ريفرمينگ بخار اتانول براي توليد هيدروژن» توسط آقایان دکتر مردعلی یوسف پور عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مواد و صنایع دانشگاه سمنان، وحید شاهدقره شیران دانشجوی این رشته و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 97432 به ثبت رسید.

دکتر یوسف پور در توضیح این اختراع گفت: در این اختراع روش تولید نانوکاتالیست یک روش موثر، ارزان، کارآمد و تکرارپذیر است. نانوکاتالیست تولید شده دارای سطح ویژه و حجم حفرات بسیار زیاد است که علاوه بر تولید هیدروژن با بازده بالا، می­تواند در صنایع و کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرد.  

دکتر یوسف پور افزود: علاوه بر تولید این مواد به­عنوان نانوکاتالیست فعال برای تولید هیدروژن، در بخش‌های دیگر صنعت از جمله تصفیه آب به عنوان فیلتر، پساب‌های صنعتی، حسگرها، کاربردهای زیستی، باتری­ها و دیگر دستگاه‌های ذخیره‌کننده انرژی نیز می‌توان از این مواد بهره برد. با توجه به صرفه اقتصادی بسیار بالای این پژوهش و نیاز بسیاری از صنایع به این ماده، ظرفیت تولید انبوه را نیز دارا می‌باشد.

وی در ادامه گفت: با توجه به صرفه اقتصادی بسیار بالای این پژوهش و نیاز بسیاری از صنایع به این ماده، ظرفیت تولید انبوه را نیز دارا می‌باشد.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    شنبه ٤ اسفند ١٣٩٧ ساعت :٠٩:٤٣     تعداد نمایش:136    کد خبر:٩٠٤


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved