ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 829955
 بازدید امروز : 340
 کل بازدید : 3176262
 بازدیدکنندگان آنلاين : 14
 زمان بازدید : 0.0938
اخبار > «دستگاه آشكارساز خطوط و شكل جريان سيال در اطراف اجسام مختلف بوسيله توليد حباب هيدروژن» ثبت اختراع شد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     «دستگاه آشكارساز خطوط و شكل جريان سيال در اطراف اجسام مختلف بوسيله توليد حباب هيدروژن» ثبت اختراع شد.

«دستگاه آشكارساز خطوط و شكل جريان سيال در اطراف اجسام مختلف بوسيله توليد حباب هيدروژن» توسط محققین دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.

داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: «دستگاه آشكارساز خطوط و شكل جريان سيال در اطراف اجسام مختلف بوسيله توليد حباب هيدروژن» توسط آقایان دکتر روح اله رفعي عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان، رسول صفري دانشجوی کارشناسی این دانشکده و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 97012 به ثبت رسید.

دکتر رفعی در توضیح این اختراع گفت: کاربرد این دستگاه در اطراف اجسام مختلف، از جمله دستگاه های آزمایشگاه مکانیک سیالات به منظور مشاهده زنده و لحظه به لحظه پدیده های مکانیک سیالات مانند: جدایش جریان، تشکیل خیابان گردابه ای فون کارمن، پدیده واماندگی ایرفویل و ... می باشد.

وی افزود: فقدان وجود این دستگاه در آموزش مفاهیم مکانیک سیالات در مراکز علمی آموزشی کشورمان همواره مشاهده می گردید، بگونه ای که پدیده های مکانیک سیالات را در قالب چند تصویر در مراجع علمی فقط قابل مشاهده بودند و به طور ملموس دسترسی به انجام آزمایشات مربوط به آن وجود نداشت.

دکتر رفعی در ادامه گفت: این دستگاه در قیاس با نمونه های خارجی آن، دارای قیمت و هزینه ساخت بسیار کمتری می باشد و مراکز علمی و پژوهشی می توانند آزمایشگاه های مکانیک سیالات را به این دستگاه مجهز کنند و از مزیت وجود این دستگاه بهره­مند گردند.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ ساعت :١٠:٥٣     تعداد نمایش:211    کد خبر:٨٧٧


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved