ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 810688
 بازدید امروز : 465
 کل بازدید : 3123079
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 0.1094
اخبار > ثبت بیش از 52 اختراع در پارک علم و فناوری و دانشگاه سمنان در سال ۱۳۹۶


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     ثبت بیش از 52 اختراع در پارک علم و فناوری و دانشگاه سمنان در سال ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، از ابتدای سال ۱۳۹۶ تاکنون بیش از 52 اختراع به نام پارک علم و فناوری و دانشگاه سمنان و همچنین شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه به ثبت رسیده است.

داود معروفی مسئول مرجع منطقه ای مالکیت فکری با اعلام این خبر گفت: این اختراعات توسط اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه سمنان و واحدهای فناور در حوزه های مختلف صورت گرفته است.

وی افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با داشتن مجوز مرجع منطقه­ای مالکیت فکری از وزارت علوم تحقیقات و فناوری جزو مراکز معتبر دارای این مجوز در کشور می­باشد که نقش بسزایی در به ثبت رساندن اختراعات داخلی و بین المللی، طرح صنعتی و علائم تجاری توسط واحدهای فناور، اعضای هیأت علمی و دانشجویان و کارآفرینان دارد.

معروفی در ادامه گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۶ تاکنون ۱۳۵ داوری ثبت اختراعات و ۲۵ ارزیابی اعتبار سنجی برای صدور گواهی تایید علمی اختراع با همکاری اعضای علمی دانشگاه سمنان و دیگر دانشگاه های کشور به انجام رسانده است.

وی همچنین اعلام کرد: در جهت فرهنگ سازی و آشنایی صنعتگران، نوآوران و دانشگاهیان با قوانین و روش های ثبت اختراع، حدود پنج دوره و کارگاه آموزشی در حوزه ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی و علائم تجاری با مشارکت این مرجع در سطح دانشگاه و شهرستان سمنان برگزار شده است.

گفتنی است شمار اختراعات ثبت شده به نام پارک علم و فناوری و دانشگاه سمنان از سال 1385 تاکنون به 159 اختراع رسیده است.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦ ساعت :١٠:٥٦     تعداد نمایش:456    کد خبر:٨٣٢


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved