ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 718092
 بازدید امروز : 627
 کل بازدید : 2866556
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.0937
اخبار > برگزاری دومین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه سمنان در سال 1396


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

     برگزاری دومین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه سمنان در سال 1396

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان روز چهارشنبه 24 خرداد ماه، دومین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه سمنان در سال 1396 با حضور اعضای شورا، در سالن جلسات مرکز رشد برگزار گردید.  

در ابتدای جلسه ، دکتر محمدصادق ولی پور، دبیر شورا و مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه سمنان ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی از اقدامات مرکز رشد درخصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان را ارائه نمود. در ادامه دکتر علی حقیقی اصل، رئیس شورا و معاون محترم پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: در سال جاری برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال لازم است از شرکت های دانش‌بنیان حمایت بیشتری انجام شود. ایشان کارآفرینی را مهمترین زیرساخت نهادینه شدن تفکر دانش بنیان برشمرد و افزود: امروزه در بسیاری از دانشگاههای کشور، از جمله دانشگاه سمنان به خوبی فرهنگ دانش بنیان نهادینه شده است. به طوری که دانشجویان به دنبال جذب سرمایه گذار خصوصی برای طرح ها و ایده های خود هستند. خوشبختانه در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان نیز زیرساخت های لازم برای حمایت از کارآفرینان و دانشجویان مستعد فراهم شده است.

همچنین در این جلسه درخصوص روش های حمایت حداکثری از شرکت های دانش بنیان در راستای تجاری سازی و عرضه محصولات فناورانه به بازار بحث و تبادل نظر شد و دکتر ولی پور افزود: بازار محصولات دانش بنیان داخلی با الزام فرهنگی رونق می گیرد. وی فرهنگ سازی را یک ضرورت اصلی برای رونق بازار شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: بازار محصولات دانش بنیان داخلی نسبت به قبل بهتر شده است، اما با نقطه مطلوب فاصله داریم و استفاده از محصولات داخلی و دانش بنیان گام مهمی در مسیر فرهنگ سازی است و برای بازاریابی و فروش بیشتر محصولات، باید برنامه ریزی های لازم برای حضور مؤثر و موفق واحدهای فناور در نمایشگاههای بین المللی در طی سال صورت پذیرد. مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان به منظور افزایش فروش و تبلیغات شرکت های دانش بنیان، بخشی از هزینه های تبلیغات و حضور فناوران در نمایشگاههای داخلی و خارجی را پرداخت می نماید.


       

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    شنبه ٣ تير ١٣٩٦ ساعت :٠٨:٢٤     تعداد نمایش:603    کد خبر:٧٦٠


.Copyright © 2017 Semnan University Science & Technology Park.  All rights reserved